Giny Vos
patricia kaersenhout
Mounira Al Solh


patricia kaersenhout

patricia kaersenhout is kunstenaar en cultureel activist. Ze maakt onder andere installaties, tekeningen en films over thema’s als kolonialisme, slavernij, racisme en feminisme. kaersenhout onderzoekt in haar werk onder meer verhalen van de Afrikaanse diaspora en geeft vergeten geschiedenissen een plek.

kaersenhout is een beeldend kunstenaar die internationaal exposeert en bekendstaat om haar gelaagde, onderzoekende praktijk rond thema’s als gender, blackness, erotiek en orale tradities. Haar werk werd getoond op toonaangevende locaties wereldwijd, waaronder het Museum of Contemporary African Diaspora Art (MoCADA) in New York, de Biennale van Dakar en Manifesta in Palermo, waar zij in 2018 het monumentale werk Ziel van Zout presenteerde.

In Nederland exposeerde zij onder meer in het Stedelijk Museum Amsterdam, het Wereldmuseum, Eye Filmmuseum, De Appel en het Bonnefantenmuseum. Haar werk maakt deel uit van diverse publieke en private collecties, waaronder die van het Van Abbemuseum en ABN AMRO.

Met installaties, performances en beeldend werk onderzoekt Kaersenhout de zichtbaarheid van gemarginaliseerde geschiedenissen en stemmen. Haar praktijk kenmerkt zich door een kritische en poëtische benadering van identiteit, representatie en collectief geheugen.



Volgende kunstenaar: Mounira Al Solh
Alle kunstenaars
REGISSEUR VAN DIT PORTRET:

Meral Uslu



Regie: Meral Uslu
Camera: Meral Uslu
Geluid: Ton von der Mohlen, Maria Mok
Montage: Bert Rijkelijkhuizen
Muziek: Shishani Vranckx

Volgende kunstenaar: Mounira Al Solh
Alle kunstenaars